Ale ne! Léto, koupání… a další ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE! Už zase?!
Holky, pojďme si popovídat o nepříjemnosti, která se mnohým z nás stává pokaždé, když se doslova během pěti vteřin nepřevlékneme z mokrých plavek nebo když víc než minutu sedíme na studené podlaze. Proč se nám to pořád děje?! A navíc v létě…?!
Vždyť se snažíte být opatrné!
"Přece jsem nespadla z višně!", říkáte si, zatímco přemýšlíte, co jste zase udělaly špatně. Dobře už víte, co a jak - zkušenosti vás naučily, jak na zdraví svého močového měchýře dávat pozor. Zběsile si převlékáte plavky. Jakmile trochu zavane vítr, zakrýváte si záda a ledviny. V zimě si připadáte jako školačky z dávných dob, které pod kalhotami nosí tlusté punčocháče. I hygiena je tip ťop, pijete vybrané urologické čaje a partnerovi jste výrazně omezily hrátky na nejnutnější minimum... Po těch všech procedurách už jen zbývá čekat na zázrak, že se vám letos zánět konečně vyhne.
Plavky si po koupání měníte bez výjimky, vyhýbáte se studeným nápojům a dáváte si pozor na prochladunutí, ale zánětů močového měchýře se nemůžete zbavit. NEJSTE V TOM SAMY!
Je to jeden z nejčastějších problémů všech žen.
V létě, kdy si chceme bezstarostně užívat tepla a sluníčka, nás to trápí nejvíc. Obzvláště často nás to potkává také během menstruace. Ale víte co? Nejste v tom samy. Záněty močového měchýře pravidelně potkávají mnoho žen. Máme totiž "štěstí" v tom, že je naše močová trubice (trubice, která odvádí moč z močového měchýře) kratší než u mužů. Kratší močová trubice pak znamená, že se bakterie snadno dostanou nahoru do močového měchýře. A aby toho nebylo málo, statistiky ukazují, že jsou záněty nejčastější u žen v plodném věku. Paráda, co? Jako bychom v tomto období neměly už tak dost problémů se vším ostatním a hlavně samy se sebou!
"Proč mě zase všechno pálí, když jdu na malou?", "Zase ty známé bolesti v podbřišku!", "Můj kluk si už bude myslet, že si to všechno vymýšlím..." - Nezoufejte! Není to vaše vina! Pokud nevíte, v čem je problém, pak je samozřejmě hledání řešení velmi těžké až prakticky nemožné. Holky, hlavu vzhůru, řešení pro vás máme právě v tomto článku.
Co vůbec “zánět močového měchýře” znamená?
Zánět močového měchýře je jednou z forem zánětů močových cest, které patří mezi nejčastější bakteriální infekce. Zánět močového měchýře způsobuje bakterie E.coli, která se přirozeně vyskytuje v našich střevech. Někdy jej způsobují i jiné bakterie, vzácně i plísňové infekce. Postižena může být kterákoliv část močových cest: ledviny, močovod, močová trubice nebo močový měchýř. Zdaleka nejvíce zánětů se však vyskytuje právě v močovém měchýři.
Pokud se tento zánět včas nezastaví, může dojít k vážnějším problémům. Bakterie se mohou rozšířit močovými cestami až do ledvin a jeden malý nevinný zánět může propuknout v chronický zánět, který se roky opakuje a je extrémně těžké se jej zbavit.
Kdy k zánětu močového měchýře dochází? U nás žen se často objevuje po intimním styku, po koupání (v moři, na koupališti nebo v bazénu), když se nachladíme nebo když se nám oslabí imunitní systém (to může být ze špatné stravy, stresu, nedostatku spánku a dalších důvodů).
Vysvětlím vám, jak můžete v létě opakovaným zánětům zabránit. Zasloužíte si totiž bezstarostné léto!
Jmenuji se Petra Kordež, jsem výživová poradkyně a vedoucí rodinné společnosti Carnium Botanicals. Mým posláním je pomáhat lidem žít zdravější, uvolněnější a energičtější život.
Léta poradenství a individuální práce s klienty mě přivedla k poznání, že vždy musíme najít příčinu nemoci a odstranit ji. Léčením příznaků pouze hasíme největší plameny, které se velmi rychle opět rozhoří.
To platí zejména v případě zánětů močových cest a jejich léčby antibiotiky.
Vše, co o zánětech močového měchýře vím, proč k nim dochází a jak jim předcházet, jsem studovala a zkoumala s velkým zájmem a odborností. Chci vám pomoci účinně jim zabránit a užít si dovolenou a celé léto bez strachu a paniky z dalších bolestí a nepříjemných příznaků, které záněty přináší.
Rychlé rozpoznání zánětu je klíčové!
Když nám je opravdu zle, tehdy je nám už jasné, že zánět znovu propukl. Problém je v tom, že jakmile přijde do této fáze, nezbývá nám nic jiného, než jej léčit antibiotiky. Pokud se léčba antibiotiky opakuje a vy je musíte brát několikrát za rok, z dlouhodobého hlediska si škodíte a záněty doslova znovu vyvoláváte. Zásadní je proto včasné rozpoznání a odhalení potíží. Pokud příznaky rozpoznáte včas, můžete si pomoct i bez antibiotik.
První příznaky zánětu močového měchýře
Pokud si nejste dobře vědomy toho, co se děje ve vašem těle, můžete první, velmi mírné příznaky přehlédnout nebo je dokonce zaměnit za jiné nepříjemnosti. Pokud záněty močového měchýře trpíte často, je dobré věnovat pozornost těmto prvním varovným příznakům:
- Nepříjemný pocit při močení
- Pocit nepohodlí v intimních partiích, jemné pálení
- Mírné bolesti v podbřišku, nafouklé břicho doprovázené občasnými křečemi
- Častější chození na toaletu
Příznaky pokročilého zánětu močového měchýře
Jakmile zánět močového měchýře propukne, je téměř nemožné si jeho příznaků nevšimnout, jelikož se stávají postupně méně a méně snesitelnými. Tyto příznaky jsou:
- Výrazné pálení při močení
- Časté chození na záchod, močit ale nejde nebo vždy vyteče jen pár kapek
- Tmavá, zapáchající moč
- V moči může být dokonce vidět krev
- Křeče v břiše, zažívací potíže, nechutenství
- Únava a pocit nemoci a nachlazení
- Zvýšená teplota
Když jde do tuhého…
Předešlé stádium je obvykle fáze, kdy již potřebujeme antibiotika. Pokud se však zánět močového měchýře ještě zhorší, nezbývá nic jiného než okamžitě navštívit lékaře. Do této fáze může někdy přijít dokonce i přes noc. Záleží mimo jiné i na stavu vašeho imunitního systému. Příznaky těžkého zánětu jsou:
- Nesnesitelné křeče
- Horečka až 40 stupňů Celsia!
- Zjevná krev v moči
- Močení natolik bolestivé, že je takřka nemožné
- Silně zapáchající moč
- Průjem a střevní problémy
- Neschopnost normálně fungovat, malátnost a vyčerpání
SOS kroky pro každodenní prevenci zánětu močových cest
Věřím, že máte hledání účinného řešení doslova plné zuby. Abyste nemusely hádat, co je doopravdy užitečné a co jsou jen povídačky a rady, které nepomáhají, přinášíme vám seznam několika důležitých kroků, pomocí kterých udržíte opakované záněty na uzdě.
#01
Pijte OPRAVDU HODNĚ vody
Já vím - rada, kterou slyšíte na každém kroku. Ale u zánětů močového měchýře je dostatečný příjem tekutin extrémně důležitý. Pokaždé, když vyprázdníte močový měchýř, vyplavíte z něj i bakterie, které se v něm množí a zánět způsobují. Pijte hlavně vlažné tekutiny, příliš studené nápoje totiž škodí žaludku a celému zažívání. Obecně platí, že bychom měly přijmout zhruba 3 litry tekutin denně - a během zánětu močového měchýře tento průměrný příjem ještě zvyšte!
#02
Udržujte nohy v teple
V souvislosti s tělesnou konstitucí se lidé dělíme na "teplé" a "studené". Ti, kteří mají "studené tělo", milují teplo a jsou náchylnější k zánětům močových cest. Pokud se pozorně pozorujete, zjistíte, že existuje souvislost mezi studenýma nohama a opakovanými záněty. Proto udržujte nohy v teple! To platí i v létě.
#03
Ihned po koupání se převlečte
Už od maminek a babiček slýcháváme, že si musíme po koupání sundat plavky. A opravdu na tom něco je. Mokré plavky nás ochlazují a činí nás náchylnější k zánětům. Určitě jste si také všimly, že když na sobě máte mokré plavky, chodíte častěji na záchod. Takže - bez debat - převlékněte se z mokrých plavek hned, jak vylezete z vody!
#04
Nečůrejte ve vodě!
V létě u vody se může někomu zdát praktické skočit si na malou do moře nebo do řeky (snad to nikoho nenapadá na bazéně). Avšak ženy, které jsou náchylné k zánětům močových cest, by do vody močit neměly. To proto, že se při močení otevírá močová trubice a jakmile se vyčuráte a trubice se opět zatahuje, může se do ní dostat kapka špinavé vody. Tím mají bakterie, které v ní mohou být přítomné, volný průchod hlouběji do močových cest. A co dělat, pokud jsme v přírodě u vody, potřebujeme nutně na malou a žádná jiná možnost, než ulevit si do vody není? Namočte se, poté vylezte z vody tak, aby vám sahala do půli stehen a čůrejte (protože jste mokré, čůrání se neuvidí)…
#05
Nezdržujte, pokud cítíte potřebu jít na záchod
To platí pro obě potřeby - velkou i malou. Nečekejte, až se dostanete domů. Když vám tělo říká, že potřebuje jít na záchod, poslouchejte ho. Pokud totiž zadržujete moč v měchýři příliš dlouho a často, vnitřní struktura močového měchýře se oslabí a stane se náchylnější k zánětům.
#06
Omezte sladkosti, kávu a alkohol
Dortíky, sušenky a pečivo nemají pro tělo žádnou zvláštní výživovou hodnotu. Výrobky z bílé mouky, slazené nápoje, zpracované masné produkty, slané pochutiny, alkohol a cukr vytváří v těle kyselé prostředí. To je velmi příznivé pro množení bakterií a oslabuje váš imunitní systém. Všechny tyto látky také dráždí močový měchýř a zvyšují pravděpodobnost vzniku zánětu.
#07
Odstraňte z jídelníčku citrusové plody!
Cože?! Limonáda, čerstvý grepfruitový džus nebo čerstvě vymačkané pomeranče - to všechno mám přestat pít? Ano, drahé ženy a dívky, bohužel. Alespoň v období, kdy se potýkáte se záněty močového měchýře. Látky z citrusových plodů dráždí stěny močového měchýře, což usnadňuje bakteriím držet se v něm a množit se. Citrusy jsou sice skvělou podporou pro imunitní systém, ale pouze tehdy, když nemáte problémy s močovými cestami. Jakmile se u vás objeví první známky zánětu, zapomeňte na jakoukoliv formu citrusů.
#08
Ihned po hrátkách s přítelem se jděte vyčůrat
Naše intimní prostředí je mnohem křehčí, než si myslíme. I když máme stálého sexuálního partnera, je to stále z fyzického hlediska člověk s jiným systém mikroorganismů, pro naše tělo odlišným bakteriálním světem. Když se toto odlišné intimní bakteriální prostředí setká s tím naším, může to způsobit potíže. Tělo se sice umí čistit samo, ale je dobré mu v určitých situacích pomoci. Stěny našich pohlavních orgánů jsou totiž propustné a to, co se děje během styku uvnitř, ovlivňuje i močový měchýř. Proto se běžte vymočit po každém styku - i když se vám nechce. A pokud máte nutkání jít se vyčůrat během styku, běžte! Není na tom nic zvláštního a nemusíte se bát partnerovi oznámit, že potřebujete jít.
#09
Termofor - nejlepší kamarád
Močový měchýř je část těla, která doslova zbožňuje teplo. Pokud máte zánět nebo se bojíte, že přijde, zahřejte své tělo a orgány v něm. Naplňte termofor horkou vodou, položte si jej na břicho, pohodlně si lehněte a vezměte si knížku nebo se podívejte na oblíbený seriál.
#10
Pomáhají i speciální čaje
Existují konkrétní čaje a bylinky, které působí močopudně a protizánětlivě a podporují zdraví močového měchýře. Určitě znáte medvědici lékařskou, která je velmi účinnou podporou při léčbě zánětu. Problémem u ní však je, že se mnohým po vypití čaje z ní dělá zle od žaludku (někteří dokonce i zvrací). Lepší bylinky pro ty, kterým medvědice vadí, jsou kopřivy, březové listí nebo tymián.
#11
Pryč s vložkami a tampony z umělých materiálů
Tampony nejsou pro ženu zdravou volbou z žádného hlediska. Chápu, že je někdy obtížné se jim vyhnout - například při sportovních aktivitách. Ale pokud jste náchylná na záněty močového měchýře nebo plísňová onemocnění, raději se s nimi rozlučte. Během nošení tamponů se totiž vesele množí bakterie. To samé platí pro vložky, které jsou navíc plné chemikálií (bělidel, parfémů), které jsou pro citlivou pokožku a ženské sliznice extrémně dráždivé. Používejte proto raději bavlněné vložky, vhodný může být také menstruační kalíšek.
#12
Prádlo perte na 60 nebo 90 stupňů
Kalhotky vyprané při nízké teplotě zůstanou bohužel plné bakterií i po vyprání. Chcete-li se bakterií zbavit, perte spodní prádlo při teplotě alespoň 60° C, nejlépe však 90° C. Navíc je syntetické spodní prádlo skoro doslova jako uzavřený igelitový sáček! Kůže v něm nedýchá a vytváří se tak ideální vlhké a teplé prostředí pro růst patogenních mikroorganismů. Sáhněte proto raději po bavlně a jiných přírodních materiálech.
#13
Spěte bez kalhotek
Nejenže posílíte vztah ke svému nahému tělu, ale poděkuje vám i váš močový měchýř a intimní mikroflóra. Nechte své tělo v noci zcela odpočívat, dýchat a regenerovat se - bez jakéhokoliv tlaku z oblečení. Pokud je vám zima, oblékněte si noční košili. Nedovolte, aby spodní prádlo během noci vytvářelo prostředí, které mají bakterie způsobující záněty rády.
#14
Přírodní mýdla a hygiena s mírou
Osobní hygiena je choulostivé téma. Některé dívky se myjí příliš, jiné málo. Obecně ale platí, že jakmile se začneme potýkat se svěděním, pálením a zánětem močového měchýře, začneme to s výplachy, antibakteriálními mýdly a dokonce i dezinfekčními prostředky přehánět. Pokud si myslíte, že děláte dobře, když se myjete agresivními přípravky pětkrát denně, jste na omylu. Nechte se vést "zdravým rozumem" a používejte přírodní mýdla, která jsou šetrná k intimní mikroflóře.
#15
Utírejte se "zepředu dozadu"
Jedna ze zásadních věcí, kterou je třeba se při zánětu močového měchýře držet, je utírat se na toaletě zepředu dozadu. Pokud to neděláte, můžou se střevní bakterie omylem dostat tam, kde by vůbec neměly být. Dávejte si na to pozor.
#16
Noste volnější kalhoty
Stejně jako syntetické spodní prádlo i příliš těsné džíny váš stav zhoršují. Žádná část těla se necítí dobře, pokud je stísněná, namačkaná a nemůže se volně hýbat a dýchat. Pokud se intimní partie neustále třou o upnuté kalhoty, problémy se budou bohužel znovu a znovu vracet.
#17
Když jsou střeva v pořádku, je celý život snazší!
Nejdůležitějším krokem je řešit problém zevnitř - tam, kde vzniká. Uvnitř těla je totiž vše propojeno. A blízkým sousedem ženského urogenitálního traktu jsou střeva. Když jsou střeva v pořádku, budou v pořádku i intimní partie. S přípravkem Her Biotic (o kterém se dozvíte níže) pečujete o obě tyto důležité soustavy najednou - o vyvážená střeva i vyvážené intimní prostředí. Obzvláště důležitá je konzumace probiotik, pokud užíváte antibiotika. Antibiotika zabíjejí doslova všechny bakterie - jak ty špatné, tak ty zdraví prospěšné, které nás chrání a které ke svému zdraví nutně potřebujeme. Pokud bereme antibiotika, naše střeva dostávají pěkně zabrat.
#18
Mějte po ruce D-manózu
D-manóza je jednou z věcí, které by měla mít každá žena vždy v domácí lékárničce. Dokáže účinně zahnat zánět močového měchýře, když je ještě v počátečním stadiu a urychlit léčbu antibiotiky, pokud už je zánět ve fázi, kdy jsou nutná. Je to přírodní látka, která se nachází v brusinkách, borůvkách, zelí, brokolici a dalším ovoci a zelenině. Její malá část se v těle metabolizuje, ale většina se rychle vyloučí močí. D-manóza je jednoduchý cukr, ale mohou ji konzumovat i diabetici, protože nezvyšuje cukr v krvi.
Kvalitní D-manóza je nepostradatelným pomocníkem při zánětech močového měchýře, protože na sebe váže bakterie E.coli (které nejčastěji způsobují záněty močových cest) a poté je jednoduše a přirozeně vylučuje s močí ven z těla. Účinek je patrný již během 24 hodin.
Ve svém těle bychom se měly cítit uvolněně, dobře a užívat si jej!
Pokud vás neustále něco pálí a bolí, snadno zapomenete na potěšení a začnete ztrácet seběvědomí. Ženské tělo by se však mělo cítit uvolněně, spokojeně a být hýčkáno. Musíte se postarat jen o jednu věc - své tělo účinně podpořit, aby kvetlo jako jarní louka.
Radost z léta, koupání a všech vašich koníčků se vám brzy vrátí. A s nimi i sebevědomí a neocenitelný pocit volnosti a ženskosti!
Seznamte se s doplňky stravy Her Biotic a D-manóza! Dva produkty, které vyrobila žena pro ženy a které již pomohly dívkám a ženám jako vy po celé Evropě.

















Her Biotic a D-manóza
Balíček do domácí lékárničky a spolehlivý pomocník pro prevenci zánětů močového měchýře i jeho následnou léčebu!
Her Biotic
Jedinečná směs Her Biotic je vytvořena speciálně pro ženy a překonávání problémů, které nás trápí. V tomto přírodním produktu jsme pečlivě smíchali 6 probiotických kmenů, které jsou obzvláště prospěšné pro ženské zdraví a „odhánějí“ ženské obtíže. Probiotické kultury prokazatelně obnovují střevní a intimní mikroflóru a mají protimikrobní účinky. Her Biotic obsahuje také fruktooligosacharidy (potravu pro probiotické kultury), výtažek z brusinek a D-manózu - nepřekonatelné duo pro ochranu zdraví močových cest.
BRUSINKY
Hvězdou probiotické směsi pro ženy Her Biotic je výtažek z brusinek, které jsou považovány za jeden z nejlepších přírodních prostředků na ochranu močových cest. Brusinky jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu. Nejvíce obsahují vitamínu C, který jim dodává kyselou a trpkou chuť. Kromě vitamínu C obsahují také vitamíny A, B1, B2, B3 a K. Jsou také bohaté na minerální látky jako je sodík, draslík, vápník, hořčík a fosfor. Pomáhají při obnově buněk díky obsahu antokyanů a proantokyanidů. Díky vyváženému množství sodíku a draslíku zrychlují krevní oběh. Mají příznivý vliv na trávení a zabraňují zánětům močových cest díky látce, která brání bakteriím přilnout ke stěně močového měchýře.
6 pečlivě vybraných probiotických kmenů, které se starají o:
- Silný imunitní systém a celkovou odolnost organismu (probiotické kmeny Bifidobacterium a Lactobacillus Rhamnosus)
- Prevenci a zmírnění střevních zánětů (Lactobacillus Plantarum, Fermentum a Reuteri)
- Vyváženou intimní mikroflóru (Lactobacillus Acidophilus)
- Ochranu proti zánětům urogenitálního traktu (Lactobacillus Rhamnosus)
- Správné trávení a rovnováhu střevní mikroflóry (Bifidobacterium, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Acidophilus).

D-manóza
Co se týče zánětů močového měchýře a dalších částí močových cest, vede D-manóza na plné čáře. Jak bylo uvedeno výše, jedná se o přírodní látku, která se vyskytuje v brusinkách, borůvkách, zelí, brokolici a dalších rostlinách. Funguje tak, že se v těle váže na bakterie E.Coli, které jsou nejčastější příčinou infekcí močového měchýře a spolu s močí je vyplavuje z močového měchýře a močovodu ven z těla. Účinek je patrný již během 24 hodin!

NAŠE VĚRNÉ ZÁKAZNICE DOBŘE VÍ, JAK NEPŘÍJEMNÉ JSOU PROJEVY ZÁNĚTU MOČOVÉHO MĚCHÝŘE A INTIMNÍCH ZÁNĚTŮ…
SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Her Biotic + D-manóza
10% sleva

2x Her Biotic
+ D-manóza ZDARMA
Dávkování, skladování, upozornění
Dávkování:
Užívejte 1 kapsli denně. Doporučujeme užívat 1 kapsli večer, půl hodiny nebo hodinu po večeři, ne na zcela prázdný nebo zcela plný žaludek.
Skladování:
Výrobek skladujte na chladném a suchém místě a nevystavujte jej přímému světlu nebo teplu.
Balení:
30 kapslí v balení.
Z čeho se skládá tato unikátní receptura speciálně vyvinutá pro ženy?
1 kapsle obsahuje: Směs probiotických kultur (150 mg/kapsle; 5 miliard CFU/kapsle): Lactobacillus fermentum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus reuteri, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus plantarum.
Výtažek z brusinky a D-manóza v prášku: 250 mg/kapsle
Fruktooligosacharidy: 25 mg/kapsle
Sodík: 5 mg/kapsle
Kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza, rostlinného původu)
Upozornění: Doplňky stravy nejsou náhradou vyvážené a pestré stravy. Doporučená denní dávka by neměla být překročena. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po otevření balení pevně uzavřete a skladujte na chladném a suchém místě.
žen pociťuje první účinky již v prvních dnech
zaznamenává menší nadýmání a bolesti břicha během jednoho měsíce
pociťuje výrazně menší menstruační křeče
uvádí vymizení intimních zánětů a zánětů močového měchýře
Objednejte si probiotické kultury Her Biotic a přesvědčte se samy o jejich účinnosti 100% bez rizika
Pro všechny naše zákaznice chci 100% spokojenost a aby pro ně byl nákup kapslí Her Biotic a D-manóza pozitivní zkušenost.
Proto vám nabízím 30denní záruku vrácení peněz.

Jak to funguje?
1.
Her Biotic a D-manóza jsou přírodní doplňky stravy, kterým nějakou dobu trvá, než začnou ve vašem těle účinkovat. Proto je důležité je užívat alespoň jeden měsíc.
Pokud během této doby nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojená, napište nebo zavolejte nám a rádi vám pomůžeme a poradíme.
2.
Pokud i přesto nebudete s kapslemi spokojená, vrátíme vám peníze.
Pokud vás kapsle nenadchnou nebo vás dokonce zklamou, napište nám na email info@carniumbotanicals.cz.
Vyřídíme pro vás vrácení peněz.
Ano, tak pevně věřím v účinky Her Biotic. Jsem přesvědčená, že pro vás bude koupě těchto kapslí jedním z nejlepších rozhodnutí a že s nimi budete naprosto spokojená.
30denní záruka spokojenosti platí od data vytvoření objednávky.
OBJEDNEJTE SI JEDNOTLIVÉ PRODUKTY

Her Biotic

D-manóza
JAK UŽÍVAT
HER BIOTIC A D-MANÓZU?
Prevence:
Užívejte 1 kapsli Her Biotic denně.
Kombinace 6 vybraných kmenů probiotických kultur se stará o rovnováhu vaší střevní a intimní mikroflóry. Přidaný výtažek z brusinek chrání zdraví močových cest a předchází zánětům urogenitálního traktu.
Při prvních známkách zánětu močového měchýře:
(pálení při močení, bolest břicha):
Užívejte 1 kapsli Her Biotic denně. Užívejte 1 kapsli D-manózy každé 2 - 3 hodiny po dobu 3 dnů.
D-manóza je jednoduchý cukr, který zabraňuje bakteriím v močovém měchýři a močových cestách ulpívat na stěnách a způsobovat záněty. Napomáhá rychlejšímu a efektivnějšímu vylučování bakterií z těla. Nezapomínejte na dostatek tekutin!
Při chronickém zánětu:
(ani po několika dnech se stav nelepší):
Zajděte k lékaři a v případě potřeby začněte brát antibiotika.
Pro podporu a obnovení rovnováhy střevní a intimní mikroflóry užívejte 2 kapsle Her Biotic denně (naráz).
Upozornění: Probiotické kultury Her Biotic vždy užívejte alespoň 2 hodiny po užití antibiotik.
Dávejte pozor, abyste se nedostaly do začarovaného kruhu chronických zánětů!
Problémem zánětů močového měchýře a intimních zánětů je, že pokud neřešíme jejich příčinu (odstraňujeme jen příznaky), mají tendenci se opakovat. To může trvat roky a naše těla se pomalu stávají vůči antibiotikům více a více odolná, což nás postupně více a více oslabuje. Proto je třeba co nejdříve jednat a držet se zdravého stravování a správných doplňků stravy, které vaše tělo posilují celostně, do hloubky a dlouhodobě.
Pokud zánět neodstraníte hned na začátku, začnete cítit pálení při močení, bolesti břicha a návštěvy toalety se stanou mnohem více časté. Dříve nebo později bude nutné navštívit lékaře, který předepíše antibiotika. Už po několika dnech přijde úleva, protože zánět konečně ustupuje.
Zatímco antibiotika léčí zánět močových cest, ve střevech vzniká chaos. Střevní mikroflóra je narušena, množí se patogenní bakterie a oslabuje se imunitní systém. O pár dní či týdnů později ležíte u moře na slunci v mokrých plavkách - a zánět je opět tady.

Zánět, který se vrátí, je kvůli oslabení organismu většinou ještě silnější než zánět předešlý. Aby se takovým opakovaným zánětům zabránilo, je nutné vyřešit příčinu vzniku zánětů.
Ženy máme dvě mikroflóry - střevní a intimní, které jsou spolu úzce spojené. Udržování správného stavu střevní mikroflóry nám zajišťuje správné trávení a absorpci živin. Pokud jsou střeva v rovnováze, může dobře fungovat i imunitní systém. Silný imunitní systém a zdravá střeva pečují o to, aby se bakterie E.coli (a jiné “zlé” bakterie) v těle množily. Střeva pak přímo ovlivňují stav intimní mikroflóry - pokud se naruší rovnováha ve střevech, způsobí to i nerovnováhu prostředí v ženských intimních partiích. To má za následek bakteriální a kvasinkové záněty, od kterých je pak jen krůček k dalším opakovaným zánětům močových cest.
Časté dotazy
Jak dlouho trvá, než se projeví pozitivní účinky?
Záleží na stavu Vašich střev. Prospěšným bakteriím trvá cca 8 týdnů, než vytvoří stabilní kolonie ve střevech. První účinky lze tedy pociťovat během tohoto období. U některých zákaznic je účinek vidět již v prvním týdnu, u některých trvá měsíc i měsíc a půl, než se účinky projeví. Vše závisí na individuálním stavu organismu.
Můžu užívat Her Biotic, i když nemám problémy se záněty?
Samozřejmě, Her Biotic je probiotikum, jehož úkolem je pomoci optimalizovat zažívání, zlepšit vstřebávání živin a nastavit správné pH ve střevech.
Mohu je brát stále nebo si musím dát pauzu?
Her Biotic užívejte nepřetržitě po dobu 3 měsíců. Pak se můžete rozhodnout, jakým způsobem budete dále udržovat rovnováhu střevní mikroflóry. Po třech měsících pravidelného užívání můžete dále užívat v třítýdenních intervalech - probiotika užíváte vždy 1 týden každý měsíc (1 týden užívání, 3 týdny pauza). Tříměsíční nepřetržitou kúru doporučujeme opakovat dvakrát nebo alespoň jednou do roka.
Mohu užívat Her Biotic při užívání léků?
Her Biotic můžete užívat i při užívání léků. Pokud současně užíváte antibiotika, užijte Her Biotic zhruba 5 hodin po užití antibiotik.
Mohu užívat Her Biotic s Macou při užívání léků?
Her Biotic s léky můžete užívat, zatímco užívání Macy doporučujeme konzultovat s Vaším lékařem (zejména pokud podstupujete hormonální léčbu, užíváte léky na štítnou žlázu nebo máte obecně problémy se štítnou žlázou).
Mohu užívat Her Biotic s Algae Omega 3 při užívání léků?
Ano, můžete, avšak buďte opatrná, pokud užíváte léky na krevní tlak, protože Omega 3 mohou krevní tlak snižovat.
Mohu užívat Her Biotic s Liquid Curcumin při užívání léků?
Ano, můžete.
Mohu užívat Her Biotic s D-manózou při užívání léků?
Ano, můžete.
Mohu přestat brát léky, jakmile začnu užívat doplňky stravy?
V žádném případě. Léčbu léky ukončete výhradně podle pokynů svého osobního lékaře. Doplňky stravy jsou doplňky k Vaší stravě a nenahrazují léky předepsané lékařem.
Mohu užívat Her Biotic (a další kombinace s Her Biotic, které nabízíme) během těhotenství nebo kojení?
Her Biotic není určen pro těhotné ženy. Pro těhotné ženy a kojící maminky jsme vyvinuli speciálně upravené probiotikum Natal Biotic. Her Biotic můžete začít užívat, když dítě již není plně kojeno.
Jste-li těhotná, doporučuji Vám pouze Natal Biotic a Algae Omega 3.
Pokud kojíte, můžete kromě Natal Biotic užívat i kapsle Fem Care, které s patentovanou recepturou Omegia účinně přispívají k rovnováze tělesných sliznic. Můžete si tak pomoci při problémech s intimní suchostí, suchýma očima nebo suchou kůží, jelikož se po porodu díky poklesu estrogenu často objevují právě tyto problémy.
Po porodu se doporučuje i užívání Moringy, která pomůže Vašemu tělu rychleji a lépe se regenerovat a posilovat.
Funguje Her Biotic i když jím nezdravě a necvičím?
Ano, fungují, ale při správné a vyvážené stravě svoji práci vykonávají snadněji a mnohem lépe. Účinky jsou je v tom případě lepší a rychlejší. Základem dobrého zažívání je totiž adekvátní pohyb a vyvážená strava.
Je užívání Her Biotic bezpečné?
Her Biotic je zcela bezpečný produkt.
Mohu užívat Her Biotic, když mám alergie nebo nějakou intoleranci?
Her Biotic nedoporučujeme máte-li alergii na brusinky.
Od jakého věku mohu užívat Her Biotic?
Her Biotic lze užívat od 14 let.
Nemohu polykat kapsle, mohu Her Biotic užít nějakým jiným způsobem?
Pokud kapsli otevřete a zkonzumujete pouze její obsah, nebude mít probiotikum stejný účinek, jaký by mělo při konzumaci v kapsli. Kapsle, která obsahuje směs probiotických kultur, má speciální účinek, který tyto živé aktivní kultury chrání. Nejsou tak zničeny žaludeční kyselinou, ale putují živé dále do střev, kde vykonávají svoji práci.
Musím uchovávat probiotika v lednici?
Ano, doporučujeme to obzvláště při vyšších teplotách (v létě). Probiotické kultury jsou citlivé na teplo, které snižuje jejich účinky.
Irca Vaculiková
Od 17 let trpím na záněty močáku, muzu rict, ze jsem měla zánět klidně jednou za měsíc.. beru 2. balení ktere jsem si obednala jako doporuceny balicek 2+manózu a od té doby co beru mám klid.. byla jsem tonoucí co se chytá stébla.. pokud ted doberu tu trimesicni kuru a nedostanu zanet močáku, budu to povazovat za zázrak a bude to poprvé co mi něco zabralo..23 let trápení mi už stačilo.. 👍